WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.06.2022„Zaproś Miłość” w Tychach

 
4 czerwca odbędzie się 8. Piknik rodzin zastępczych - to początek letniej edycji kampanii „Zaproś Miłość”, promującej rodzicielstwo zastępcze.
 
Piknik to wydarzenie skierowane do rodzin zastępczych, ich dzieci, rodzin pomocowych oraz osób zainteresowanych, spełnieniem funkcji rodziny zastępczej. Dla uczestników wydarzenia, a zwłaszcza dla najmłodszych, zaplanowana szereg atrakcji.
 
Obecnie na terenie Tychów mieszka ponad 147 rodzin zastępczych, dla których piknik będzie idealną okazją, by bliżej się poznać i wymienić doświadczeniami. W wydarzeniu wezmą także udział pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym Działu Pieczy Zastępczej. Ich rolą będzie udzielanie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania rodzin zastępczych i wsparcia jakie może otrzymać kandydat na rodzica zastępczego.
 
W ramach kampanii w przestrzeni miejskiej pojawią się materiały informacyjno-edukacyjne promujące ideę rodzicielstwa zastępczego. Piknik odbędzie się  na Boisku Orlik, przy ul. Borowej 123 przy Szkole Podstawowej nr 10.
 
Plan pikniku:
► 10:00 - 10:30 Rozpoczęcie Pikniku i przywitanie gości
► 10:45 Gry i zabawy dla dzieci (bańki mydlane, gra zespołowa oraz malowanie twarzy, zajęcia  sportowe, dmuchańce tj. ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, dmuchane kule)
► 11:00 Pokaz strażacki
► 12:00 Nauka Języka Migowego dla dzieci i dorosłych
► 13:00 Zakończenie Pikniku
 
Podczas wydarzenia przewidziane są napoje, przekąski oraz kiełbaski z grilla. Piknikowi będzie towarzyszyć oprawa muzyczna.
 
Piknik jest najważniejszym, ale nie jedynym elementem kampanii. W przestrzeni miasta pojawią się elementy graficzne z hasłem „Zaproś miłość”, informujące o kampanii i kierujące na podstronę kampanii  w MOPS Tychy. Zadaniem letniej edycji kampanii jest również utrwalenie informacji przekazanych w 2021 roku. Przypomnijmy, pierwsza edycja kampanii odbyła się w grudniu 2021 roku. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zawodnicy drużyny Tychy Falcons rozdawali tyszanom opłatki z hasłem kampanii. Kampanijne grafiki pojawiły się m.in. na stolikach jarmarkowych na pl. Baczyńskiego, w Galerii Gemini Park, na przystankach i autobusach.
 
Więcej informacji o rodzicielstwie zastępczym znajduje się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach.
 
Źródło: UM Tychy