WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Wakacyjne FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.05.2022W teren ruszają patrole rowerowe tyskiej Straży Miejskiej

 
Kiedy warunki pogodowe są sprzyjające, w teren wyjeżdżają patrole rowerowe Straży Miejskiej w Tychach. Służbę w patrolach rowerowych pełnią dzielnicowi. Przemieszczając się na rowerach mogą dokładniej i bezpieczniej kontrolować swój rejon wjeżdżając, tam gdzie samochodem po prostu się nie da.
 
Patrole rowerowe tyskiej Straży Miejskiej mają kontrolować tereny zielone naszego miasta. Jezioro Paprocańskie, tyskie parki i piesze deptaki - to są podstawowe rejony działań patroli rowerowych.
Terenów do kontroli na każdym rejonie dzielnicowego jest dużo. Nowe inwestycje zrealizowane w mieście wymagają stałego nadzoru. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wiedzą jak je "właściwie użytkować". Dewastacje wciąż się zdarzają – mówi Ryszard Polcyn – Komendant Straży Miejskiej w Tychach.
 
Tyska Straż Miejska ma do dyspozycji 3 rowery elektryczne. Rowery nie są oznakowane w charakterystyczne dla formacji znaki tj. szachownica i napis.
Jednak nie sposób pomylić rowerzystów z patrolem rowerowym Straży Miejskiej. Strażnik jest w pełni umundurowany jak każdy funkcjonariusz. No i oczywiście ma takie same uprawnienia jak wszyscy funkcjonariusze – dodaje komendant Polcyn.
 
Atuty patroli rowerowych są oczywiste. Mogą dojechać do miejsc, do których nie dojedzie np. samochód. No i w chwili obecnej największy plus - przy obecnych cenach paliwa - są bardzo oszczędne! Nie zawsze jednak rower się sprawdza. Interwencję dotyczącą osób nietrzeźwych, która wiąże się z ich przewiezieniem do Izby Wytrzeźwień czy miejsca zamieszkania, nie zrealizuje patrol rowerowy – do tego wzywany jest samochodowy patrol interwencyjny.
 
Źródło: UM Tychy, Straż Miejska w Tychach