WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.03.2022Victoria dla Sceny Bojków

 
Scena Bojków przy ul. Parkowej 5 – to miejsce warto znać i warto tam bywać. Przyciągać będzie atrakcyjna oferta wydarzeń, o którą zadba Centrum Kultury Victoria, nowa instytucja z Gliwic.
 
8 kwietnia na bojkowskiej Scenie wystąpi Pablopavo i Ludziki w ramach trasy promującej nowy album „Mozaika”. 10 kwietnia w świat wiatru, wody i przygody zabiorą nas Andrzej Korycki i Dominika Żukowska z piosenka żeglarską, poetycką i szantami. Kilka dni później, 12 kwietnia – koncert charytatywny na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy - pieśni polskie i ukraińskie w wykonaniu artystów Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego. W planie na maj już znalazły się dwa kolejne wydarzenia w ramach „Czwartku jazzowego z gwiazdą” organizowanego przy współpracy Śląskiego Jazz Klubu z CK Victorią. Informacji na temat wydarzeń organizowanych na Scenie Bojków należy szukać na www.ckvictoria.pl. Tam też można kupić wejściówki w przypadku biletowanych propozycji.
Wierzymy, że atrakcyjny repertuar przyciągnie do Bojkowa mieszkańców nie tylko Gliwic, ale i regionu, tak jak my w poszukiwaniu ciekawych propozycji wyjeżdżamy poza granice naszego miasta – komentuje Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria. – Chcemy w pełni wykorzystać możliwości tej lokalizacji – dla edukacji, rozrywki, kultury, działań lokalnej społeczności.  
 
Współpraca CK Victorii z Radą Dzielnicy Bojków zaowocowała dwoma wnioskami złożonymi do budżetu obywatelskiego (na zajęcia taneczne i artystyczne dla dzieci i dorosłych). Bojkowianie korzystali także już z tego miejsca podczas działań związanych z niesieniem pomocy uchodźcom (spotkania, zbiórki darów). Victoria otwiera się na współpracę z jednostkami oświaty – Scena Bojków to w końcu miejsce, które powinno służyć nie tylko działaniom komercyjnym. Właśnie trwa nabór na warsztaty inscenizacji scenicznej dla młodzieży od 12 roku życia. Ruszą w Bojkowie już 4 kwietnia.
 
Przypomnijmy, że w ostatnich latach Scena Bojków została kompleksowo zmodernizowana. Największą przemianę przeszła sala widowiskowa. Wyburzono starą i postawiono nową scenę, zainwestowano w profesjonalny sprzęt nagłaśniający, oświetlenie i sufit akustyczny. Sala dysponuje widownią na 230 miejsc. Inwestycja kosztowała 4,33 mln zł z budżetu miasta Gliwice. 
 
Źródło: UM/CKV/S. Michałuszek/Mosquidron