WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.03.2022Teatr to my. Fotowystawa w Teatrze Polskim w Bielsku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w foyer Teatru Polskiego została dziś otwarta wystawa zdjęć Doroty Koperskiej powstałych w teatrze na przestrzeni kilku ostatnich lat. Bohaterami fotografii są wszyscy ludzie teatru.

- Teatr to przede wszystkim LUDZIE, którzy go tworzą, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru to właśnie ich szczególnie chcielibyśmy uhonorować i pokazać – informują organizatorzy wystawy.

Fotografie uchwyciły nie tylko aktorów i artystów w procesie tworzenia, w czasie prób czy w kulisach, ale także pozostałych pracowników, których ogromna praca składa się na efekt końcowy, czyli spektakl. Nad każdym spektaklem pracuje cały sztab ludzi w teatralnych pracowniach (perukarskiej, stolarskiej, krawieckiej i innych) oraz tych, którzy czuwają nad jego techniczną stroną i prawidłowym przebiegiem (inspicjentki, oświetleniowcy, akustycy, montażyści dekoracji). To właśnie oni są bohaterami fotoreportażu Doroty Koperskiej, która przez ostatnie lata ma okazję dokumentować pracę teatru także od kulis.  
Wybrane zdjęcia pokazują, że to co dzieje się w kulisach często bywa równie intrygujące jak to, co oglądamy na scenie.

Wystawę w foyer teatru będzie można oglądać przy okazji spektakli w kwietniu i maju.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej