WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.05.2022Śląskie manewry w Bytomiu. Gratka dla miłośników pojazdów militarnych

 
Fani militariów w Bytomiu i nie tylko zacierają już ręce na zbliżający się wielkimi krokami Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”, którego XVII edycję zaplanowano od 3 do 5 czerwca przy ul. Elektrownia w Bytomiu - Miechowicach.
 
Śląskie Manewry to nie tylko jedna z największych imprez militarnych w Polsce, ale jedyna okazja w roku, kiedy można przyjrzeć się z bliska wojskowym pojazdom. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza potrwa trzy dni i będzie świetną okazją nie tylko do podziwiania militariów kolekcjonerów z całej Polski, ale też do zajrzenia na zlotowy jarmark czy skosztowania wojskowej grochówki. Obozowisko zainstaluje się przy ul. Elektrownia w Bytomiu - Miechowicach, gdzie będzie można zobaczyć nie tylko wystawę maszyn wojskowych, ale będzie możliwość przejazdu pojazdami wojskowymi, jak również skorzystać z części handlowo - gastronomicznej.
 
Warto dodać, że podczas trzydniowej imprezy, każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowano przejażdżki sprzętem wojskowym, zabawy i konkursy z nagrodami, wojskową grochówkę i wiele innych atrakcji, dla każdego pokolenia.
 
Trzy dni pełne atrakcji
Śląskie Manewry rozpoczną się w piątek, 3 czerwca od godz. 16.00, a w programie jest nie tylko rejestracja uczestników wydarzenia, ale przede wszystkim strefa zabaw dla dzieci, militarny jarmark, catering oraz przejażdżki. Z kolei w sobotę, 4 czerwca zapraszamy na prezentację pojazdów militarnych i nie tylko na obozowisku przy ul. Elektrownia. Tam od godz. 13:00 zaplanowano przejażdżki, militarny jarmark, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci oraz wojskową grochówkę.
W niedzielę, 5 czerwca na zakończenie Zlotu Pojazdów Militarnych od 9:00 do 16:00 odbędzie się piknik służb mundurowych, w trakcie którego zaplanowano rozdanie nagród wśród uczestników XVII edycji „Śląskich Manewrów”.
 
Zlot Pojazdów Militarnych to impreza cykliczna, która trwa od 2005 roku. Każdego roku impreza przyciąga coraz więcej fanów tematyki wojskowej, a obecnie Śląskie Manewry znane są w całej Polsce. Pasjonaci militariów podczas zlotu mogą się spotkać oraz wymieniać doświadczenia, z kolei dla zwiedzających jest to możliwość zobaczenia w akcji większości wycofanych z użytku pojazdów militarnych, przejechania się nimi lub zrobienia zdjęć.
 
Źródło: UM Bytom