WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.06.2022Przedszkole nr 36 w Zabrzu zyskało nowe oblicze

 
Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 36 w Zabrzu przy ul. Heweliusza 36. Prace remontowe trwały ponad rok – od stycznia 2021 roku do kwietnia 2022 br. Teraz dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola mogą teraz korzystać z odnowionej placówki i nowych udogodnień.
Bardzo się cieszę i gratuluję całej społeczności przedszkolnej tej odnowionej placówki. To bardzo ważne, by mali zabrzanie wychowywali się i uczyli w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze. Każde pozytywne doświadczenie przedszkolaków przełoży się w przyszłości na sukcesy uczniów – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
 
Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu w tym docieplenie oraz tynkowanie ścian zewnętrznych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remont tarasu zewnętrznego, wymianę i częściową zabudowę świetlików dachowych, remont instalacji elektrycznej oraz wentylacji budynku wraz z klimatyzacją. Dostosowano budynek do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wybudowano także podjazd ziemny dla osób niepełnosprawnych.
 
Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A.Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej. Koszt inwestycji wyniósł 3 945 318 zł.
 
Źródło: UM Zabrze