WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.03.2021Objazd, na którym można urwać zawieszenie. Będzie remont Tańskiego i Skrzydlewskiego w Bielsku-Białej

Odkąd ulicami Tańskiego i Skrzydlewskiego poprowadzono objazd remontowanej Cieszyńskiej w Bielsku, mieszkańcy osiedli: Wojska Polskiego i Polskich Skrzydeł coraz częściej dzwonili do ratusza, domagając się remontu nawierzchni, która z dnia na dzień wygląda bardziej tragicznie. W końcu zapadła decyzja. Gehenna kierowców się skończy.

Mniejsza o to, że chodzi o zaledwie 800 m drogi. Od zamknięcia odcinka ul.Cieszyńskiej przy lotnisku, tylko tędy – albo Al. Andersa - można wyjechać z miasta na zachód. Ruch na osiedlowych ulicach jest bardzo intensywny. Jeżdżą tu i autobusy, i maszyny budowlane.

- Jeżeli ktoś nie chce nadkładać drogi obwodnicą, to ryzykuje urwanie zawieszenia, bo po wiosennych roztopach tu jest więcej dziur niż asfaltu - mówią mieszkańcy i kierowcy:

Plik dźwiękowy: dziuraw.mp3

Praktycznie odkąd wybudowano Osiedla Polskich Skrzydeł i Wojska Polskiego, uliczki nie przechodziły gruntownego remontu i teraz budżet miasta będzie musiał wysupłać niebagatelną kwotę około półtora miliona złotych, której wcześniej nie przewidziano.

- Na wniosek prezydenta miasta, przesunięciami budżetu zajmą się radni na najbliższej sesji. Remont ma wykonać Miejski Zarząd Dróg. Prace ruszą dopiero po zakończeniu budowy na Cieszyńskiej - prawdopodobnie tuż przed wakacjami - mówi naczelnik wydziału prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń:

Plik dźwiękowy: tk_1remObjazdu%20TanskBB%20SET.mp3

Ale jak mówią mieszkańcy, droga jest w tak opłakanym stanie, że te pieniądze po prostu muszą się znaleźć.