WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.05.2022O Abigail na rudzkim Ficinusie

 
12 maja br. (czwartek) o  godz. 17:00  gościem Biblioteki Ficinus będzie Aleksandra Mazur To drugie już spotkanie z autorką, która tym razem opowie o swojej kolejnej książce.  Pisarka z pochodzenia jest rudzianką, a jej literacki debiut to powieść pt. „Aszerat”. Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek, organizowanego w dniach 8-15 maja.
 
Aleksandra Mazur jest rudzianką, absolwentką SP nr 15 i III LO w Kochłowicach. To laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, a powieść „Aszerat” to jej debiut pisarski. Niedawno ukazała się kolejna jej książka pt. „Abigail”, która jest kontynuacją powieści „Aszerat”, a już autorka pracuje nad następną.
Zbliżam się do końca trzeciej powieści, która powinna być gotowa na wakacje.  Tym razem zabieram czytelnika w średniowiecze - głównie do Królestwa Francji, ale sporo wątków będzie miało miejsce również i na ziemiach polskich; zresztą główna bohaterka, Adelajda, postać historyczna! ma polskie korzenie...- zdradza autorka.
 
Spotkanie organizowane jest w ramach Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczne hasło to:  „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.
 
Źródło: UM Ruda Śl., Biblioteka Ficinus