WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.05.2022Najstarsza i najmniejsza ulica w Bytomiu zyska nowy blask!

 
Rozpoczęły się prace renowacyjne w przestrzeni niewielkiej ulicy o średniowiecznym charakterze. Na ul. Zaułek przebudowana zostanie nawierzchnia przy wykorzystaniu istniejącej kostki kamiennej, zabudowane zostaną rynsztoki, przebudowane odwodnienie powierzchniowe.
 
Podwórko będzie zagospodarowane, staną na nim siedziska, zabudowana zostanie altana śmietnikowa, nasadzone rośliny, zamontowane oświetlenie i monitoring. Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z odtworzeniem nawierzchni w części historycznej ulicy Zaułek. Te prace powinny zakończyć się w połowie maja. Kolejnym etapem robót będzie zagospodarowanie podwórka na terenie gminy, zlokalizowanego na końcu ulicy pomiędzy kamienicami.
- O tym, jak powinna wyglądać ul. Zaułek rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas konsultacji społecznych. Realizowana inwestycja, na którą pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej z pewnością odmieni miejsce znajdujące się w samym sercu naszego miasta – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
 
Ulica Zaułek przejdzie gruntowną zmianę
 
W jednej z najbardziej urokliwych i najstarszych uliczek w Bytomiu oprócz przebudowy m.in. nawierzchni, odwodnienia, wymiany wpustów i zagospodarowania podwórka Miejski Zarząd Dróg i Mostów zaplanował także nowe nasadzenia roślin i drzewek. Warto podkreślić, że mieszkańcy przy ul. Zaułek zadeklarowali wyprowadzenie samochodów z wewnętrznego podwórka, aby służyło ono wypoczynkowi i rekreacji, nie zaś jako parking, tym samym ulica Zaułek nabierze nowego charakteru i z pewnością będzie jedną z wizytówek Śródmieścia.
 
Rewitalizacja możliwa dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej
 
Rewitalizacja ulicy Zaułek realizowana jest w ramach projektu rewitalizacji ulicy Dworcowej oraz okolic bytomskiego Rynku, na który nasze miasto pozyskało środki z Unii Europejskiej na kwotę 15,3 mln zł. Warto podkreślić, że cała wartość projektu to ponad 26 mln zł.
 
Źródło: Urząd Miasta Bytomia