WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.05.2022Kto chce zostać Prezydentem Tychów na jeden dzień?

 
Prezydent Miasta Tychy i Młodzieżowa Rada Miasta zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Moje Tychy”. Nagroda główna to dzień spędzony w Urzędzie Miasta na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy.
 
Jak to jest zarządzać prawie 120-tysięcznym miastem? Już 1 czerwca przekona się o tym zwycięzca konkursu „Moje Tychy”, który tego dnia zasiądzie w fotelu Prezydenta Miasta Tychy. Będzie to również okazja przekonać się, jak młodzi ludzie postrzegają swoje miasto Tychy.
– Bycie prezydentem miasta to ogromne wyzwanie – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Wymaga dobrej organizacji i zaangażowania, codziennych spotkań i konieczności podejmowania decyzji w wielu różnych tematach. To także niezwykle ciekawa i fascynująca praca. Zachęcam wszystkie dzieci, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda dzień z życia prezydenta oraz spróbować swoich sił w samorządzie, do udziału w konkursie – dodaje.
– Temat konkursu „Moje Tychy” daje szerokie pole do interpretacji. Z niecierpliwością czekamy na prace naszych młodszych koleżanek i kolegów – mówi Mikołaj Figlarski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.
 
Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta. By wziąć w nim udział, należy przygotować film o tematyce „Moje Tychy”. Film może być wykonany dowolną techniką i nie może przekraczać 5 minut.
 
Prace można zgłaszać do 26 maja, a zwycięzcę wybierze jury konkursowe w składzie: Prezydent Miasta, przedstawiciele: Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Rady Miasta Tychy, Urzędu Miasta Tychy i lokalnych mediów. Nagrodą główną będzie dzień spędzony na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy, osoby z wyróżnieniami otrzymają nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje o zasadach konkursowych znajdują się w Regulaminie.
 
Źródło: Urząd Miasta Tychy