WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.02.2022Jak skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w Gliwicach?

 
Zmienność prawa, niejasno sformułowane przepisy, konieczność odwołania się od otrzymanej decyzji lub sformułowanie pozwu mogą być problematyczne dla osób, które samodzielnie szukają rozwiązań. Dlatego pomoc oferują specjaliści poradnictwa obywatelskiego i mediacji, radcy prawni i adwokaci działający w Gliwicach w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Warto skorzystać z ich wsparcia. Ze względu na pandemię porady są świadczone głównie zdalnie.
 
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje wsparcie w zakresie: prawa pracy, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa celnego, dewizowego i handlowego, przygotowania do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej,  prawa podatkowego (również w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej), ubezpieczenia społecznego, mediacji.
W związku z pandemią od 1 stycznia do odwołania porady prawne organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gliwicach i Stowarzyszenie „Sursum Corda” udzielane są za pośrednictwem środków komunikacji na odległość (zdalnie, przez telefon).
 
Zapisy na bezpłatne zdalne porady prawne odbywają się za pośrednictwem infolinii Nieodpłatnych Porad Prawnych prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach pod numerem telefonu 517-081-054. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 10.30, ale kontaktować można się także za pomocą poczty elektronicznej – na adres  npp_gliwice@ops.gliwice.eu  można wysłać informację o chęci umówienia się na konsultację telefoniczną z prawnikiem lub adwokatem. Zadanie realizowane jest ze środków budżetu państwa.
 
Porady prawne przy ul. Okopowej
Od 7 lutego w każdy poniedziałek w godz. od 14.00 do 15.00 z darmowych porad prawnych będzie można skorzystać również w gliwickiej Izbie Wytrzeźwień przy ul. Okopowej 6, które organizuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Uwaga! W Izbie Wytrzeźwień porady są udzielane na miejscu, jednak każdą wizytę TRZEBA umówić pod numerem telefonu: 32/335-04-93.
Potrzebujący najczęściej szukają u nas pomocy w takich tematach jak alimenty, rozwody, sprawy mieszkaniowe i czynszowe. Porady prawne w naszym punkcie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Małgorzata Panek, kierownik Izby.
 
W związku z pandemią osoby przychodzące na spotkanie z radcą prawnym proszone są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. 
 
Źródło: UM Gliwice