WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.05.2022Dzieci z tyskich szkół uczą się sobie radzić

 
Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, ze swoimi emocjami i rozwiązywać konflikty? Dzieci z tyskich szkół dowiadują się o tym podczas kolejnej edycji Programu Profilaktyczno-Wychowawczego EPSILON.
 
Rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie z trudnościami życiowymi, rozwiązywania konfliktów, budowania dobrych relacji z rówieśnikami, zwiększania poczucia własnej wartości czy nazywania i radzenia sobie z trudnymi emocjami. To tematy poruszane z uczniami tyskich szkół klas podstawowych I-III w ramach kolejnej edycji Programu Profilaktyczno-Wychowawczego EPSILON. Program, który uzyskał rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, adresowany jest do całej grupy, bez względu na stopień indywidualnego ryzyka występowania problemów związanych z uzależnieniami.
 
W ubiegłym roku ponad 580 uczniów z klas I-II oraz 35 wychowawców wzięło udział w zajęciach wykorzystujących technikę dramy edukacyjnej, dyskusji sterowanej, treningu umiejętności, wprowadzenia "rytuałów klasowych" i realizacji umowy klasowej dotyczącej wzorów zachowania w sytuacjach konfliktowych. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 22 klas, czyli ponad 390 uczniów.
 
Źródło: UM Tychy, Piotr Podsiadły