WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.10.2020Chorzów: Zespół Szpitali Miejskich będzie leczył chorych na COVID-19!

50 łóżek dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem jest przygotowywanych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. To odpowiedź na wciąż pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce.
 
Do dyspozycji pacjentów będzie, przynajmniej na razie, 40 łóżek dla pacjentów dorosłych i 2 stanowiska do intesywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci. Pierwsi pacjenci są już leczeni na COVID-19  w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich. Pozostałe łózka są jeszcze przygotowywane. Trwają prace przygotowawcze polegające m.in. na ustawianiu śluz dekontaminacyjnych, podłączaniu tlenu czy instalacji sprzętu do monitorowania.
- W wyniku reorganizacji oddziałów szpitalnych udało się nam wygospodarować miejsce dla chorych i podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Co ważne, nie rozwiązaliśmy, ani nie zawiesiliśmy żadnego oddziału. Realizujemy też ważne, planowe zabiegi niezwiązane z koronawirusem, ale ich dalsza realizacja będzie zależała od sytuacji związanej z COVID - tłumaczy dr Beata Reszka, dyrektor ds. medycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich.
 
Reorganizacji została poddana również izba przyjęć. Część, gdzie do tej pory były przyjmowane osoby z urazami ortopedycznymi, została przemieniona na izbę przyjęć osób podejrzewanych o zakażenie koronawirusem.
 
Źródło: Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie