WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.05.2022Bytomska biblioteka wzbogaciła się o kolejne cenne książki, audiobooki i sprzęt multimedialny

 
Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego wzbogaciła się o nowości wydawnicze, zarówno w formie tradycyjnej - papierowej, jak i audiobooki. W ramach projektu „Czytaj, ucz się i baw w bibliotece!” MBP w Bytomiu zakupiła również sprzęt multimedialny - tablicę interaktywną, 8 tabletów oraz 11 zestawów klocków do nauki programowania, które będą służyć młodym czytelnikom w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Łączny koszt całego projektu to ponad 30 tys. zł.
Całą kwotę udało się nam pozyskać dzięki inicjatywie i ogromnemu zaangażowaniu naszej czytelniczki, Bożeny Kuś. Dzięki jej staraniom projekt zyskał poparcie mieszkańców Bytomia, co umożliwiło nam zakup nowości wydawniczych i sprzętu - mówi Dariusz Kot, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. - Dokonując zakupu książek, kierowaliśmy się propozycjami czytelników, którzy dopytywali o ukazujące się nowości. Wiedzieliśmy, jakich publikacji znanych autorów brakuje w naszych zasobach i co chętnie czytają nasi czytelnicy - dodaje dyrektor Dariusz Kot.
 
Nowości wydawnicze i sprzęt multimedialny uatrakcyjnią ofertę biblioteki
Wśród nowości wydawniczych, jakie znajdą się na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej będą publikacje tak popularnych autorów, jak: Joanna Jax, Remigiusz Mróz, Sylwia Kubik, Magdalena Witkiewicz, Waldemar Cichoń, Tomasz Samojlik czy Michio Kaku. Łącznie zakupiono około 440 publikacji, które wzbogacą bytomską bibliotekę.
W ramach projektu biblioteka zakupiła także nowoczesny sprzęt multimedialny dla Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, m.in. tablicę interaktywną z głośnikami, projektorem i podstawą jezdną, 8 tabletów oraz 11 zestawów klocków do nauki programowania /Lego Boost, Clementoni Robomaker, Xtrem Bots Woki/. Zakupione wyposażenie nie tylko uatrakcyjni ofertę bytomskiej biblioteki, ale przede wszystkim umożliwi odwiedzającym placówkę dzieciom i młodzieży korzystanie na miejscu z profesjonalnego sprzętu.
Chcieliśmy podziękować wszystkim naszym czytelnikom, którzy zarówno zaangażowali się w projekt, jak również na niego głosowali. Dzięki Wam nasza biblioteka pozyskała nowości wydawnicze i cenny sprzęt multimedialny - podkreśla dyrektor Dariusz Kot.
 
Warto podkreślić, że pracownicy biblioteki dzięki nowemu sprzętowi multimedialnemu będą mogli także organizować przez cały rok zajęcia dla dzieci i młodzieży, które odwiedzają naszą bibliotekę.
 
Źródło: UM Bytom