WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.04.2021Zwiedzaj Ustroń i Wisłę z aplikacją!

Bezpieczną a zarazem bardzo interesującą formę zwiedzania Beskidów przygotowały wspólnie Ustroń i Wisła! Na wszystkich, którzy już w majówkę wybiorą się do tych popularnych miejscowości czeka możliwość odkrywania najciekawszych zakątków z pomocą aplikacji KompasGO.

Aplikacja oferuje łącznie 5 tras – trzy w Ustroniu i dwie w Wiśle. Każda z nich to kilkanaście punktów do przejścia – można do nich dotrzeć za pomocą mapy lub kompasu wbudowanego w telefonie.

- Nowa aplikacja daje możliwość turystom odkrycia naszych miejscowości na nowo. Na trasach znajdują się miejsca znane, ale także takie, które dopiero czekają na odkrycie przez szersze grono odbiorców. Jest to połączenie wirtualnych możliwości narracji i realnych obiektów wartych zobaczenia – tłumaczy Maciej Russek z ustrońskiego Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Plik dźwiękowy: tk_1Wisapka%20SET.mp3

Aby rozpocząć zwiedzanie, wystarczy pobrać darmową aplikację KompasGO i już można, z dowolnego punktu na trasie ruszać w teren. Po drodze nie ominiemy takich punktów jak Pijalnia Wód, Dąb Sobieskiego w Ustroniu, czy galerii trofeów Adama Małysza, Muzeum Beskidzkiego czy Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle. Na trasie czekają też miejsca odpoczynku, lodziarnie, pizzerie czy inne atrakcje, które z pewnością zainteresują nie tylko dzieci czy młodzież, ale i dorosłych.

- Zwiedzanie z tą aplikacją to przygoda sama w sobie, ale na końcu na wszystkich, którzy pokonają daną trasę, czeka pamiątkowy medal.– zachęca z kolei Tadeusz Papierzyński kierujący wiślańskim Referatem Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

Plik dźwiękowy: tk_2Wisapka%20SET.mp3

Jeśli tylko pogoda pozwoli z pewnością już w majówkę mnóstwo rodzin z dziećmi przyjedzie choćby na jeden dzień w Beskidy. Warto właśnie z pomocą tej nowej aplikacji odkrywać ciekawe miejsca z Wisły i Ustronia. Niektóre punkty na trasach  zaskoczą nawet stałych bywalców obu miejscowości.

 

 

Źródło: UM w Wiśle