WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.06.2021„Zwiastuny” dla młodych talentów z Gliwic!

Ponad 150 młodych gliwickich artystów – plastyków, muzyków, literatów i tancerzy – zostało wyróżnionych podczas XV Gliwickiej Gali Młodych Talentów „Zwiastuny 2021”. Statuetki Zwiastuna wręczył laureatom Prezydent Gliwic Adam Neumann.
- Młodzi gliwiczanie zdobywający laury w konkursach artystycznych w różnych dziedzinach to nasza wspólna duma. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom oraz dziękuję dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom za wkład w twórczy rozwój gliwickiej młodzieży – powiedział prezydent Adam Neumann.
 
Gliwicka Gala Młodych Talentów już od 15 lat jest organizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach. Promuje uzdolnioną młodzież, stwarza młodym artystom szansę zaprezentowania swojego talentu oraz kształtuje wrażliwość na wartości kulturalne.
 
Tegoroczna gala odbyła się 23 czerwca w Teatrze Miejskim. Ze względu na ubiegłoroczne ograniczenia związane z pandemią zostali na niej uhonorowani – wraz z tegorocznymi laureatami – zdobywcy wyróżnienia za rok 2020.
 
Prezydent Gliwic wręczył 121 statuetek Zwiastuna, wśród laureatów znaleźli się zarówno soliści, jak i zespoły. Przyjęto również inną niż dotychczas formę prezentacji talentów – występy artystyczne i wystawę prac plastycznych zastąpił film oparty na przesłanej przez uczniów dokumentacji fotograficznej.
 
 
fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
źródło:www.gliwice.eu