WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.01.2021Znak "UWAGA MORSY!". W Porąbce mnóstwo śmiałków korzysta z lodowatych kąpieli

Morsowanie staje się  hitem czasu pandemii. Coraz więcej osób oblega podmiejskie zbiorniki wodne, ale tablicę UWAGA MORSY!, stylizowaną na znak drogowy, można zobaczyć tylko w Porąbce! Okazuje się, że okolice zapory na Sole wyśmienicie nadają się do morsowania - i nie tylko…

- Zabawna tablica stoi na ulicy Stadionowej przy parkingu, który od jakiegoś czasu upodobali sobie zimowi plażowicze. Tutaj zostawiają auta i idą wykąpać się pod kaskadami potoku Wielka Puszcza - mówi wójt Porąbki, Paweł Zemanek:

Plik dźwiękowy: mor1.mp3

W ten sposób, o okolicach malowniczej „plaży” przy stadionie LKS-u, usłyszy pewnie wiele osób. Bardzo szybko można tu dojechać z Bielska i Żywca. Turystów przybywa, tym bardziej, że teren w pobliżu zapory i góry Żar, dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych, uporządkowano i udostępniono rowerzystom i spacerowiczom:

Plik dźwiękowy: mor2.mp3

Gmina już myśli o ustawieniu w pobliżu plaży drewnianej przebieralni oraz dodatkowego oświetlenia nabrzeża potoku Wielka Puszcza. Ale z tego skorzystają dopiero kąpiący się w lecie.

Znak informujący i zapraszający do kąpieli w zimnej wodzie ustawiła społeczność lokalnych miłośników lodowatych kąpieli w porozumieniu z magistratem.

 

Foto: UG w Porąbce/Fb