WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.11.2021Zaplanuj ferie z WOT!

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny wychodzi naprzeciw uczniom, którzy chcą w czasie ferii przeżyć prawdziwą przygodę życia. 
 
Także w 2022 roku będzie można je spędzić na szkoleniu podstawowym i tym samym dołączyć do grona terytorialsów.
 
Mimo, że do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu to, aby lutową przerwę od obowiązków szkolnych wykorzystać wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej należy działać już w tej chwili. Właśnie teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku o wstąpienie w szeregi 13Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej dla wszystkich zainteresowanych odbyciem szkolenia w ramach „Ferii z WOT”. Najprostszym sposobem zgłoszenia się jest skontaktowanie się z jednym z rekruterów 13. ŚBOT. Więcej informacji można znaleźć na TUTAJ 
 
„Ferie z WOT” podobnie jak jej bliźniaczy odpowiednik „Wakacje z WOT” jest inicjatywą, która stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów oraz nauczycieli, którzy zimową przerwę od obowiązków szkolnych będą mogli spędzić w wyjątkowy sposób – w mundurze,  wojskowych butach i z żołnierskich ekwipunkiem na plecach.
 
Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas ferii zimowych, ich zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych w dni wolne od pracy i nauki, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.
 
Źródło: 13. Śląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej