WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.11.2021Zabrze: ruszyła modernizacja torowiska w Mikulczycach!

To już 26. zadanie modernizacji torowisk w ramach realizowanego obecnie przez Tramwaje Śląskie S.A. projektu inwestycyjnego. W piątek 19 listopada podpisana została umowa z generalnym wykonawcą, a dzień później rozpoczęły się prace w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. 
 
Zadanie pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w Zabrzu od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego łącznie z pętlą" obejmuje modernizację linii tramwajowej o łącznej długości ok. 3100 metrów toru pojedynczego (mtp). Większość przebudowywanego odcinka stanowi linia jednotorowa, wyjątkiem jest fragment pętli mikulczyckiej, gdzie zaprojektowano podwójne torowisko. Z inwestycji wyłączony został ok. 400-metrowy fragment torowiska przy ul. Przystankowej. 
– Przebudowa torowiska w tym miejscu będzie realizowana w ramach planowanej przez Urząd Miasta Zabrze budowy Centrum Przesiadkowego. Na etapie projektowym dokumentacje obu inwestycji zostały ze sobą skoordynowane. Generalny wykonawca ma dokładnie rok na realizację prac. To jak najbardziej realny termin i liczymy, że zostanie dotrzymany. Prace rozpoczną się praktycznie od razu po podpisaniu umowy – mówi Bolesław Knapik, prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. 
 
Od soboty 20.11.2021 r. do odwołania wstrzymany zostanie ruchu tramwajów do Mikulczyc a linia nr 3 obsługiwana będzie wagonami dwukierunkowymi, kursując na skróconej trasie: Makoszowy Pętla – Zabrze Pole Ludwik. Uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-3, kursując w relacji: Zabrze pl. Teatralny – Mikulczyce Zwrotnicza.
 
Źródło: Tramwaje Śląskie