WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.01.2021Zabrzańscy policjanci odebrali właścicielce skrajnie zaniedbanego psa

Policjanci z II komisariatu uratowali skrajnie zaniedbanego psa, którego zauważyli podczas przeprowadzanej interwencji. Wspólnie z pracownikiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali zwierzę właścicielce. Pies został oddany do schroniska, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. 38-letniej kobiecie grożą zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

W niedziele policjanci z zabrzańskiej dwójki otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia ciszy nocnej w jednym z mieszkań przy ulicy Sokolskiej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowego i skontrolowali mieszkanie, w którym odbywała się głośna impreza. Kiedy mundurowi weszli do środka, oprócz nietrzeźwych uczestników imprezy ich uwagę zwrócił pies, którego stan wskazywał na skrajne wyczerpanie. W mieszkaniu, w którym przeprowadzana była interwencja, panowały fatalne warunki sanitarne. Zwierzę nie miało dostępu do wody ani jedzenia a zalegające na podłodze odchody wskazywały, że czworonóg nie jest wyprowadzany na spacery. Policjanci podjęli decyzje o wezwaniu na miejsce pracownika Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, dzięki czemu możliwe było odebranie psa właścicielce. Niestety, kiedy 38-latka zorientowała się, iż będzie musiała oddać psa, chwyciła go i nie chciała puścić. Wobec powyższego po kilkukrotnych wezwaniach do zachowania zgodnego z prawem i podporządkowania się wydawanym poleceniom mundurowi zostali zmuszeni do użycia wobec 37-latki środków przymusu bezpośredniego. Po odebraniu psa kobieta stała się na tyle agresywna, iż konieczne było umieszczenie jej w Izbie Wytrzeźwień. Jak wskazało przeprowadzone badanie trzeźwości, 38-latka miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Teraz śledczy z Wydziału Kryminalnego II komisariatu wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że właścicielka psa usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za co grozi jej do 3 lat więzienia.

Fot. www.pixabay.pl
źródło: http://zabrze.slaska.policja.gov.pl