WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.04.2021Wiosna z Fryderykiem w Gliwicach

Wojciech Waleczek

Wiosnę w Gliwicach tradycyjnie powitamy muzyką Fryderyka Chopina. W Palmiarni Miejskiej odbędą cztery znakomite koncerty pianistyczne.

Pięć pawilonów, tysiące roślin, egzotyczne zwierzęta i wielkie zbiorniki pełne ryb – koncerty chopinowskie w takim otoczeniu to niezapomniane wydarzenia.

11 kwietnia w Palmiarni Miejskiej (park Chopina, ul. Fredry 6 wystąpią kandydaci do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w 2021 roku: Tomasz Marut i Piotr Alexewicz. W programie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Franca Schuberta i Ferenca Liszta.

18 kwietnia  muzykę Chopina, Ferenca Liszta i Roberta Schumanna wykona Wojciech Waleczek. Pianista zagra z towarzyszeniem Aukso Acoustic Quartet. Publiczność usłyszy między innymi słynną pieśń „Wiosna” w opracowaniu na fortepian.

25 kwietnia podczas Wiosny z Fryderykiem będziemy słuchać kompozycji Ludwiga van Beethovena. Oprócz utworów kompozytora z Żelazowej Woli, zabrzmi także muzyka ostatniego z tak zwanych klasyków wiedeńskich. Przy fortepianie zasiądzie Théo Ranganathan, zagra także Poznański Kwintet Smyczkowy.

2 maja wystąpi pianista Maciej Wota. Będą mu towarzyszyć muzycy Kwintetu Smyczkowego Gliwickiej Orkiestry Kameralnej: Kamil Staniczek (skrzypce), Waldemar Staniczek (skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Wojciech Skóra (wiolonczela) i Łukasz Bebłot (kontrabas).

  – Z dużą satysfakcją – po rocznej przerwie – po raz jedenasty pragnę zaprosić Państwa do Palmiarni w parku im. Fryderyka Chopina w Gliwicach. Egzotyczna roślinność stała się znakomitą scenerią do wykonywania i słuchania muzyki Fryderyka Chopina i innych kompozytorów. Z roku na rok rośnie prestiż i znaczenie wiosennych spotkań z muzyką, czego dowodem niech będzie udział nie tylko pianistów z Polski, ale również innych krajów Europy i świata. Dzięki Państwa uczestnictwu Wiosna z Fryderykiem na stale zagościła w kalendarzu kulturalnym Gliwic i regionu. Dziękując artystom, pomysłodawcom, organizatorom, życzę Państwu niezapomnianych artystycznych wrażeń – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.


Wszystkie koncerty będą się rozpoczynać o godz. 19.30. Bilety w cenie 40 zł można nabyć na stronie internetowej Teatru Miejskiego w Gliwicach (teatr.gliwice.pl) i w kasie kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Na godzinę przed koncertem będą także dostępne w kasie Palmiarni. Rezerwacje są przyjmowane od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 15.00 w Biurze Obsługi Widzów TMG (32 230 49 68, bow@teatr.gliwice.pl). Recitale będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Na wypadek wprowadzenia ograniczeń w organizacji wydarzeń kulturalnych, organizator planuje przełożenie koncertów na inne terminy. W takim wypadku ich daty zostaną podane na stronie internetowej Teatru Miejskiego w Gliwicach.


fot. W. Wandzel
źródło: Materiały  prasowe Teatr Miejski w Gliwicach