WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.03.2021Wiosenne porządki na zielonych peryferiach Bielska-Białej. Będą nowe alejki i miejsca wypoczynku

Kilkanaście kilometrów zielonych alejek, z kompleksem urządzeń do wypoczynku i rekreacji. Z nadejściem wiosny, w Bielsku-Białej wznowiono prace nad zagospodarowaniem zielonych peryferii miasta.

Wycięto wyschnięte krzaki i usunięto śmieci od Mostu Druha Piekiełki przy Alei Bora Komorowskiego, do południowej granicy miasta.

- Teren jest uporządkowany i gotowy pod budowę obiektów rekreacyjnych - mówi rzecznik bielskiego magistratu, Tomasz Ficoń:

Plik dźwiękowy: strac1.mp3

Nieco bliżej centrum, przy ujściu potoku Straconka do rzeki Białej, powstaną nowe miejsca wypoczynku i ścieżki edukacyjne, połączone z Zielona Plażę Miejską i Parkiem Strzygowskiego: 

Plik dźwiękowy: strac2.mp3

Prace konstrukcyjne mają potrwać do końca tego roku.

Zagospodarowanie terenów zielonych w obu lokalizacjach, to zaledwie część unijnego projektu pn. Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała. Pierwszy etap, zakończony w ubiegłym roku, kosztował ponad 15 mln zł. Drugi oszacowano na ponad 13 milionów. Dofinansowanie unijne w obu etapach to ponad 70%.

W ramach tego samego projektu, do 2022 roku w Bielsku-Białej powstanie między innymi Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Grotowej, zrewitalizowany zostanie Las Cygański Lasek Bathelta. Natomiast na Wzgórzu Trzy Lipki i za stadionem w Wapienicy, zostaną zamontowane urządzenia infrastruktury wypoczynkowej.

 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej (wizualizacje); foto: Paweł Sowa/UMBB;