WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.07.2021W przyszłym tygodniu zmiany na pl. Piastów w Gliwicach

Prowadzona w związku z budową Centrum Przesiadkowego przebudowa układu drogowego po południowej stronie dworca PKP wchodzi w kolejny etap. W przyszłym tygodniu kierowcy, a także pasażerowie komunikacji miejskiej, zmierzą się ze znacznymi zmianami w rejonie pl. Piastów.  Rozmiar i zakres prac są powodem zmiany w lokalizacji przystanków autobusowych i organizacji ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.
 
29 lipca 2021 r.  wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie:
 
stanowiska 01, 05 i 06 przystanku Gliwice Plac Piastów ulegną likwidacji;
stanowisko 07 przystanku Gliwice Plac Piastów zmieni charakter na stanowisko do wysiadania;
utworzone zostanie stanowisko 31 przystanku Gliwice Plac Piastów, zlokalizowane w rejonie posesji Piwna 1 – stanowisko będzie miało charakter do wysiadania;
utworzone zostanie stanowisko 32 przystanku Gliwice Plac Piastów, zlokalizowane w rejonie łącznika równoległego do ul. Dworcowej, między ul. Jagiellońską a zjazdem na DTŚ;
stanowisko 09 przystanku Gliwice Plac Piastów nadal będzie pełnić rolę przystanku do wysiadania.
Schemat rozlokowania przystanków z przypisanymi do nich liniami zamieszczamy poniżej,  szczegółowe informacje na ten temat i aktualne rozkłady jazdy autobusów można znaleźć na stronie rj.metropoliaztm.pl.
 
Zmiany dotyczyć będą także organizacji ruchu dla pojazdów. Ruch na ul. Piwnej, na odcinku od ul. ks.Hlubka, dopuszczony będzie tylko w kierunku pl. Piastów.  Kierowcy wyjeżdżający z tunelu DTŚ do ul. Dworcowej nie będą mieli możliwości skrętu w lewo. Objazd dla nich wyznaczony zostanie w prawo w ul. Dworcową, dalej do M.Strzody, stąd do Wrocławskiej, Częstochowskiej i do ul. Jagiellońskiej.
 
Przypominamy, że trwają końcowe prace związane z nowym zagospodarowaniem ul. Na Piasku. Prowadzone są też roboty w zakresie przebudowy sieci uzbrojenia podziemnego w ciągu ul. Okopowej (na odcinku od dworca PKP do placu Piastów) i budowy miejsc parkingowych w obszarze pomiędzy pętlą objazdową przy dworcu, ulicami Okopową i Bohaterów Getta Warszawskiego.
 
Przebudowę po południowej stronie dworca PKP realizuje Eurovia Polska. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ponad 41 mln zł. Prace powinny się zakończyć pod koniec 2022 r.
 
materiały ZTM
fot. UM Gliwice