WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.09.2021W Bielsku-Białej powstanie nowy plac, i do tego ze sceną? Jeżeli tylko bielszczanie zechcą…Nieużytek za bielskimi instytucjami kultury, może stać się użytecznym placem z ławeczkami, zielenią i sceną. Ogrodem BBardzo Kulturalnym. Jeżeli bielszczanie poprą projekt z kategorii ogólnomiejskich, ubiegający się o dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Zaniedbany teren na tyłach budynkowa przy ul. Slowackiego i Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej, pomiędzy Książnica Beskidzką a Miejskim Domem Kultury Kubiszówka - można zamienić w ogólnodostępny, wypełniony kwiatami i drzewami plac ze sceną, a także strefą piknikową, ogrodem społecznym oraz strefą relaksu i miejscem do aktywnej zabawy dla najmłodszych – uważają, skupieni wokół obu placówek, autorzy projektu „Ogród BBardzo Kulturalny”, walczącego o głosy w budżecie obywatelskim Bielska-Białej.

- Projekt zakłada stworzenie na łące, za Książnicą Beskidzką, przy Domu Kultury imienia Wiktorii Kubisz - parku o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, z wydzielonymi alejkami, letnią sceną, otwartą galeria sztuki, strefą piknikową, ogrodem społecznym,  a wreszcie - strefą aktywności dla naszych najmłodszych. To wyjątkowe miejsce, piękna łąka, która w tej chwili jest jeszcze bardzo nierówna i możemy tam jedynie od czasu do czasu organizować pikniki - zarówno Kubiszówka, jak i Książnica Beskidzka. A możemy przecież korzystać z niej praktycznie przez cały rok - mówi kierownik Kubiszówki, Iwona Kusak.

Plik dźwiękowy: tk_1kubisz%20SET.mp3

Jeżeli Ogród powstanie, Kubiszówka - wspólnie z miejska biblioteką - będą w nim organizować letnie koncerty i plenery plastyczne. Wartość projektu oszacowano na 700 tys zł. Czy zyska uznanie bielszczan – okaże się w głosowaniu, które potrwa od 23 września do 9 października.

Źródło: obywatelskibb.pl