WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.04.2021W Bielsku-Białej posadzono 30 tys. kwiatów, gdy zakwitną - będzie jak w raju...


Tak wyglądało Bielsko rok temu o tej porze...

Bielsko-Biała będzie na wiosnę tego roku jeszcze bardziej kolorowe niż wcześniej. Do charakterystycznych miejsc w mieście, w których kwiaty pojawiały się w ubiegłych latach, doszły bowiem kolejne. To plac Żwirki i Wigury oraz rondo obok kościoła Opatrzności Bożej. W sumie w całym mieście posadzonych zostało 30.000 wiosennych kwiatów.

Na placu Żwirki i Wigury już niebawem, wszystko zależy oczywiście od pogodny, oko przechodniów cieszyć będzie prostokątny dywan tulipanów. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej nasadził przy drzewach od strony ulicy 3 Maja dużą liczbę cebulek tych kwiatów.

- Jestem przekonany, że będzie to pięknie, kolorowo wyglądało. Tulipany już się tam pojawiły, rosną, wystarczy kilka dni ciepła i będą cieszyły oko – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Wiesław Maj.

Drugim, nowym miejscem, które zyska w tym roku wyjątkową kwiatową oprawę, jest rondo obok kościoła Opatrzności Bożej, gdzie nasadzone zostały duże ilości czosnku ozdobnego. Tulipany, których morze zalewa Bielsko-Białą wiosną każdego roku, rozkwitną również i tej wiosny w charakterystycznych miejscach – przy Ratuszu, zamku Sułkowskich, Teatrze Polskim czy koło stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna. W całym mieście będzie to w sumie ponad 30.000 kwiatów.

Teraz pozostaje jedynie czekać na lepszą pogodę. Niestety, synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla naszego regionu. Na ten tydzień zapowiadany jest bowiem powrót zimy. Pozostaje liczyć na to, że to chwilowe i pod koniec przyszłego tygodnia będzie można już zobaczyć pierwsze efekty wiosennie ukwieconego miasta.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej/Emilia Klejmont; foto: Paweł Sowa/UMBB