WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.04.2021Utrudnienia na kolei! Pociąg wjechał w słup trakcyjny!

Za pociągi linii S8, na odcinku Bytom – Chorzów Batory uruchomiono komunikację zastępczą!
 
Wczoraj 5 kwietnia ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Bytom Miasto, w obniżony slup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Podróżni wraz z drużyną konduktorską (łącznie 21 osób) kontynuowali podróż autobusem. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Jest przerwa w ruchu pociągów. Przywrócenie ruchu  - po naprawie sieci trakcyjnej, planowane jest w środę.
 
Przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej. Komisja szczegółowo będzie analizować sytuację.
 
Trasą kursują tylko pociągi Kolei Śląskich. Na odcinku Bytom  – Chorzów Batory wprowadzono zastępczą komunikację autobusową za 30 pociągów. To relacje z Katowic do i z Tarnowskich Gór, Kluczborka, Lublińca. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach.
 
Na miejscu od wczoraj pracują dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Dodatkowo prace rozpocznie trzeci pociąg. To maksymalna liczba ludzi i sprzętu do efektywnej pracy w trudnych warunkach. Tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Dojazd na miejsce zdarzenia możliwy jest tylko torem.
 
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe
Fot.: Pixabay.com