WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.05.2021Ul. Piękna w Zasolu Bielańskim nareszcie piękna! Rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg

Przebudowa drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim, w powiecie bielskim, zakończona. Od jesieni zeszłego roku drogowcy pracowali na odcinku ponad 1,7 km - od skrzyżowania z ulicami Ptasznik i Mostową do skrzyżowania z ul. Zaciszną. To pierwsze, tradycyjne skrzyżowanie, zostało przebudowane na rondo.

- Obecnie przebudowujemy drogi z takimi skrzyżowaniami, jak to w Zasolu Bielańskim, które mimo możliwych zabezpieczeń było jednak niebezpieczne - dochodziło na nich do stłuczek i poważniejszych zdarzeń- mówi starosta Andrzej Płonka.

Plik dźwiękowy: tk_1rondoZasB%20SET.mp3

Samorządowiec dodaje, że o tę inwestycję zabiegał radny powiatowy, a po rozmowie z burmistrzami Wilamowic udało się dojść do porozumienia i w efekcie pozyskano dofinansowanie na to przedsięwzięcie, a resztę solidarnie dołożyły samorządy: powiat bielski i gmina Wilamowice. Przy okazji wyremontowano spory odcinek trasy w kierunku Wilamowic: przebudowano konstrukcję nawierzchni, istniejące chodniki, powstały nowe ciągi dla pieszych. Roboty objęły także kanalizację i odwodnienie, pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Modernizacja kosztowała 3,8 mln zł. Pozyskano na nią środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. kosztów.  Wcześniej wyremontowano odcinek tej trasy od rynku w Wilamowicach. Starosta Płonka zapowiada w przyszłym roku kolejne roboty na trasach w stronę  Oświęcimia.

- Jestem po uzgodnieniach ze starostą oświęcimskim, aby razem przebudowywać kolejne odcinki - mówi starosta bielski.


 

Źródło: Powiat Bielski