WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Wszystkich Świętych z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.07.2021Udało się zebrać pieniądze na Najdroższy Lek Świata dla rocznej Oliwki z Boguchwałowic! [AUDIO]

To prawdziwy cud! Zbiórka na lek, który kosztuje niemal 10 milionów złotych zakończona sukcesem! Teraz roczna Oliwia Hyla, która cierpi na SMA1, czyli najgorszą postać rdzeniowego zaniku mięśni będzie mogła przejść potrzebną terapię genową! Ta pozwoli zatrzymać postęp choroby.
-  Kiedy 10 miesięcy temu usłyszeliśmy diagnozę dotyczącą naszej córki – zebranie tej kwoty wydawało nam się wręcz nierealne. Mięliśmy chwile zwątpienia, ale przekraczając kolejne „milionowe” bariery na zbiórce, do tego widząc jacy ludzie nas otaczają i jak walczą o Oliwkę, uwierzyliśmy, że w końcu się  to uda. I udało się – mówi niedowierzająca jeszcze w to, co się stało mama dziewczynki, Agnieszka Hyla.
 
Przed Oliwką i jej rodzicami jeszcze długa droga!
- Dzięki wsparciu Rycerzy Oliwki, niezliczonej liczbie zaangażowanych osób i instytucji zaczęliśmy z wysokiego „C” – kończąc zbiórkę pieniędzy na Najdroższy Lek Świata. Teraz badania, podanie tego wymarzonego leku i rehabilitacja. Ma ona sprawić, że Oliwia będzie coraz mocniejsza, bardziej samodzielna, będzie próbować gonić swoich rówieśników, od których obecnie strasznie odstaje. Gdyby nie było leczenia, to nawet najlepsza rehabilitacja tutaj by niewiele pomogła – przyznaje Łukasz Hyla, tata dziewczynki.
 
Zbiórka na portalu SięPomaga została już zakończona!
- Pieniążki, które jeszcze spływają, czy to z różnych licytacji, czy z puszek, są przekazywane na konto Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, gdzie są zbierane środki na rehabilitację. Na bieżąco będą potrzebne różnego rodzaju sprzęty dla  Oliwki. Przykładem może być sprzęt do pionizacji – dodaje Agnieszka Hyla.
 
Rycerze nie złożyli broni!
- Rycerze Oliwki są cały czas z nami. Widać to zaangażowanie, moc i energię. Pojawiają się kolejne pomysły, bo osób, które potrzebują pomocy jest dużo więcej. Koło pomagania w naszym regionie ruszyło i widać, że będzie ono dalej się kręcić. Myślę, że je tylko napędzimy i będziemy w stanie pomagać innym, którzy tego po prostu potrzebują  – kończy Łukasz Hyla.
 
Rodzice Oliwii bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia zbiórki! Jeśli zaś chodzi o losy dziewczynki, to możecie je śledzić na bieżąco na blogu „Oliwia Hyla walczy z SMA1”. 
 
Posłuchajcie rozmowy z rodzicami dziewczynki. Nagranie zrealizował nasz reporter, Marcin Kazek-Wielgus:
Plik dźwiękowy: Oliwia_Hyla.mp3