WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.08.2021Tragedia przy przejeżdżaniu przez potok. Wezbrana woda uśmierciła 60-latka

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia w Godziszowie pod Goleszowem. (pow. cieszyński, gm, Goleszów). Samochód dostawczy został porwany przez nurt potoku Bładnica. Do akcji ratowniczej zaangażowano liczne siły straży pożarnej. Niestety zdarzenia nie przeżył jeden z pasażerów samochodu.

Według wstępnych ustaleń Policji w Cieszynie, kierowca dostawczego Opla, wiozący trzech pasażerów, usiłował przejechać przez potok poza mostem, tzn. „na brodzie”, gdzie koryto rzeki można pokonać dostawczakiem lub suv-em, przy niskim stanie wody. Niestety, po ostatnich opadach Bładnicą płynął wartki i silny nurt. Opel został porwany przez potok. Auto niesione wodą przepłynęło aż do miejscowości Bładnice Dolne w gminie Skoczów. Auto utknęło w zwężeniu koryta. Wtedy uwięzieni w samochodzie spróbowali uciec z zalanego wodą auta. Trzem osobom udało się wydostać o własnych siłach na brzeg. Czwarta osoba, 60-letni mężczyzna, został porwany przez wodę.

- Strażacy w kilku miejscach zorganizowali blokady na potoku, by odłowić mężczyznę, który zniknął pod lustrem wody – mówi aspirant Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie:

Plik dźwiękowy: tk_1nurtporwal.mp3

Poszkodowano zauważono i wyciągnięto na brzeg dopiero w miejscu gdzie potok łączy się z rzeką Wisłą, w Kiczycach koło Skoczowa, koło oczyszczalni ścieków. 60-latek nie dawał znaków życia. Mimo długotrwałej reanimacji nie udało się go uratować. Lekarz stwierdził zgon.  Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tragedii.

 

 

Foto: Fb/Skoczów i okolice-informacje drogowe 24/7; społeczność Bielskie Drogi