WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.08.2021Tour de Pologne przejedzie przez Bielsko. Peleton na uliczkach starówki i utrudnienia dla kierowców

13 sierpnia br. ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy V etapu 78. Tour de Pologne. Ten etap wyścigu kolarze rozpoczną w Chochołowie, a zakończą na mecie w Bielsku-Białej zlokalizowanej na wysokości ZIAD-u przy al. Armii Krajowej. Przejazd kolarzy przez miasto przewidywany jest w godz. 17.30-19.00.

Do Bielska-Białej kolarze wjadą od przełęczy Przegibek i pojadą ulicą Górską, następnie skręcą w prawo w ul Żywiecką i dalej ulicami: ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej przejadą do Hulanki. Z Hulanki pojadą na pętlę wyznaczoną alejami gen. Władysława Andersa i Armii Krajowej oraz ulicami Karbową i Kolistą, by z powrotem znaleźć się na al. gen Władysława Andersa. Taką pętlę wykonają trzykrotnie i zakończą wyścig na mecie zlokalizowanej na wysokości spółki ZIAD.

- Przejazd peletonu to niewątpliwie utrudnienia dla kierowców, ale również ogromna promocja naszego urokliwego miasta – mówi wiceprezydent Bielska-Białej, Adam Ruśniak:

Plik dźwiękowy: tk_1TdPwBB%20SET.mp3

Z powodu wyścigu w godz. 7.30-22.00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na odcinku al. Armii Krajowej od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Gościnną do ronda na skrzyżowaniu z ul. Karbową. Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista - od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej - będą zamknięte dla ruchu pojazdów w godz. 14.00-19.00.

Tego samego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie wyścig Tour de Pologne Junior, którego pętla o długości 4,6 km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu dynamicznie przemieszczający się peleton może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na bezpieczeństwo uczestników Tour de Pologne.

Autobusy obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego zamknięcia trasy przez policję. W momencie zatrzymania autobusów pasażerowie będą mogli opuścić pojazdy lub oczekiwać na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego, na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków, na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania autobusów poszczególnych linii komunikacyjnych zostaną zamieszczone na stronach miasta.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: Paweł Sowa/UMBB