WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.02.2021Tomek Sawyer wraca na scenę w Gliwicach!

Już w pierwszy weekend marca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca Tomek Sawyer ze swoim nieodłącznym kompanem Huckiem Finnem.  W tych rolach zobaczycie gościnnych aktorów: Jana Hrynkiewicza i Bartosza Wiatera.


„Przygody Tomka Sawyera” to duży muzyczny spektakl, którego reżyserii podjął się Krzysztof Materna. Powieść Marka Twaina zaadaptował na scenę Jerzy Jan Połoński. Choreografia w spektaklu to dzieło Jarosława  Stańka. Scenografia, kostiumy oraz bardzo efektowne wizualizacje wyszły spod ręki Kasi Sankowskiej, którą mogą Państwo kojarzyć również z monumentalnej scenografii do spektaklu „Najmrodzki” w gliwickim teatrze.
Twórcy mieli nie lada zadanie wybrać spośród wielu,  wielu przygód Tomka te najbardziej efektowne i chyba najzabawniejsze.
Huck to – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Generalnie łobuz jak się patrzy.
Tomek  Sawyer  – nie poskromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi…
Spektakl został stworzony z myślą o widzu powyżej ósmego roku życia. Bilety na spektakle znajdziecie na  stronie internetowej http://www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie Kina Amok. Serdecznie. Zapraszamy.

„Przygody Tomka Sawyera” wg. Marka Twaina
reż. Krzysztof Materna
spektakl dla widzów od lat 8 / Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach
Terminy:
5 marca (piątek) godz. 18.00
6 marca (sobota) godz. 15.00
7 marca (niedziela) godz. 15.00Fot. Jeremi Astaszow
źródło: Teatr Miejski w Gliwicach