WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

16.03.2021To oni zwykle są pierwsi przy wypadkach. Zestawy ratunkowe dla strażaków-ochotników z gminy Jasienica

Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzicy i Mazańcowicach otrzymali  nowe zestawy do ratownictwa przedlekarskiego.

Zestawy ratownictwa przedlekarskiego na ręce wójta gminy Jasienica, prezesów Romana Nowaka z Rudzicy i Krzysztofa Kusia z Mazańcowic oraz naczelników Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzicy Dariusza Borowskiego i w Mazańcowicach Marcina Kieczki, a także druhów przekazał Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej.

– Praca, która cieszy się szczególnym zaufaniem społecznym, nie ogranicza się do gaszenia pożarów. To także wypadki komunikacyjne i inne zdarzenia. Sprzęt służyć będzie do udzielania pomocy ofiarom wypadków, także poszkodowanym w wypadkach rolnikom. Dzięki zestawowi pomoc stanie się szybsza i pełniejsza – mówił Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica podczas uroczystego przekazania torb medycznych.

Torba medyczna PSP-R1 zawiera niezbędne przedmioty ratujące życie, wykorzystywane podczas akcji ratunkowych. Zakupiona została z funduszy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącego współpracy we wdrażaniu systemu ratownictwa przedlekarskiego w rejonach wiejskich.

Nieprzypadkowo zestawy trafiły właśnie do tych jednostek, bowiem OSP w Rudzicy i Mazańcowicach należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Trzecią jednostką z gminy Jasienica należącą do KSRG jest OSP Jasienica.

 

Źródło: UG w Jasienicy