WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.11.2021Tłumacz języka migowego online już dostępny w Urzędzie Miasta w Gliwicach

Osoby posługujące się językiem migowym, które chcą załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, od listopada mogą kontaktować się z wirtualnym tłumaczem języka migowego. Usługa jest dostępna poprzez piktogram na stronie głównej Gliwice.eu.
 
Po kliknięciu ikonki dwóch dłoni, osoba niesłysząca może przenieść się do specjalnego systemu z tłumaczeniem polskiego języka migowego online. Na stronie można zapoznać się z krótką instrukcją, jak używać aplikacji i połączyć się z dostępnym online tłumaczem języka migowego.
 
Z tłumaczem języka migowego można łączyć się od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 a 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Nie trzeba się rejestrować. Usługa jest bezpłatna.
Za tłumaczenia języka migowego online odpowiada Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki. W razie problemów z działaniem tłumacza można kontaktować się z koordynatorką ds. dostępności w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, Krystyną Kasprzyk, pod nr. tel. 32 239 12 62 albo mejlowo: kasprzyk_k@um.gliwice.pl.
 
Z usług tłumacza języka migowego można także korzystać w budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach, na miejscu. Usługa jest dostępna w każdej filii UM po wcześniejszym umówieniu. Osobą do kontaktu jest Irena Kopczyk (tel.: 32 239 11 09, mejl: boi@um.gliwice.pl). Tłumaczenie jest dostępne w godzinach pracy urzędu i bezpłatne.
 
źródło:www.gliwice.eu