WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.05.2021Tężnia w Gliwicach zaprasza!

Po przerwie, w sobotę 15 maja ruszy tężnia solankowa ul. Chorzowskiej. Sanepid wydał zgodę na jej uruchomienie z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych (m.in. dystansu społecznego). Aktywne są też niektóre z gliwickich fontann – warto wybrać się na spacer, gdy tylko kapryśna majowa aura na to pozwoli.

Przypominamy, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga też wypocząć i zregenerować siły.
Wracając ze spaceru po lesie komunalnym warto przejść ul. Zwycięstwa – przed Urzędem Miejskim tryska fontanna z rzeźbą „Tańczących faunów” z 1928 roku – i dalej, przez rynek z działającą fontanną Neptun dotrzeć aż do parku Szwajcaria, gdzie w malowniczej scenerii drzew i stawów zobaczymy kolejny wodotrysk. W parku niedawno uruchomiono ptasi bufet – można teraz wygodnie i bezpiecznie nakarmić bytujące w okolicy ptaki. Udanych majowych spacerów!


Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
źródło: www.gliwice.eu