WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.04.2021Terytorials ze śląskiego w finale gali Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA

Aż czterech żołnierzy WOT zobaczymy w finałowych walkach podczas gali Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, wśród nich jest żołnierz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szer. Paweł Żygliński.

W najbliższy piątek, 30 kwietnia, odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. W kategorii 75 kg zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego – żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT.

- Zamiłowanie do gimnastyki, predyspozycje fizyczne i marzenia nastolatka pchnęły mnie w ramiona MMA. Filmy o sportach walki oglądałem z zaciekawieniem i liczyłem na to, że kiedyś mi będzie dane stoczyć zawodowy pojedynek. MMA to sport wszechstronny. Nie ma dużych ograniczeń, Można walczyc w stójce, parterze. Trzeba wykazać się zarówno kondycją, siłą, ale przede wszystkim dobrą taktyką i świeżą głową. – opowiada szer. Żygliński.


Poza służbą, Paweł Żygliński  jest nauczycielem zajęć wojskowych i wychowania fizycznego w ZDZ - Zespół Szkół Andrychów, Kęty, Wadowice. Prowadzi też zajęcia survivalowe.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

W programie gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą. Gala finałowa jest zwieńczeniem walk eliminacyjnych, które odbyły się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych.  Do walki stanęło ponad 80 żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych (w tym kilkanaście kobiet), którzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych.

 

Źródło: 13 ŚB WOT mat.pras.