WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.06.2021Teatr Zagłębia: już w ten weekend premiera spektaklu "Komedia. Wujaszek Wania"!

Przed nami długo oczekiwana premiera sztuki „Komedia. Wujaszek Wania” przygotowanej przez Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimę.
 
Tytułowy bohater i jego rodzina tworzą pełen katalog dziwaków zamieszkujących rosyjską prowincję lat 90-tych XIX wieku. Wszyscy oni po „czechowowsku” cierpią, miotają się, łudzą, marzą o innym, „lepszym” życiu, jednocześnie będąc niezdolnymi do dokonania jakichkolwiek zmian.
 
Nawet kiedy udaje im się zrobić krok w jakąś stronę, to zawsze głupio, nieporadnie i tak, że ostatecznie wszystko kończy się jeszcze gorzej niż na początku. 
 
Szansą na realną zmianę staje się przybycie szwagra tytułowego Wujaszka – emerytowanego profesora Sjeriebriakowa i jego pięknej żony Heleny. Wielbiony (i utrzymywany) przez całą rodzinę naukowiec przez lata był dla Wojnickich synonimem lepszego świata, dodawał ich życiu splendoru, nadawał mu sens. Teraz zmuszeni zostają do konfrontacji swoich wyobrażeń i oczekiwań z realnością. 
 
Jesteśmy więc świadkami wielu prób i sposobów ucieczki przed nią: groteskowych awantur, szmirowatych romansów oraz wyznań wiary w głupkowate teorie i ideologie. Krótko mówiąc, jest dużo do śmiechu. Dużo i coraz więcej.
 
Premiera w najbliższy piątek!
 
Źródło: Teatr Zagłębia
Fot.: Radio FEST