WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.03.2021Targowiska w Gliwicach po nowemu

Targowiskiem przy ul. Lipowej w Gliwicach od 1 kwietnia będzie zarządzać MZUK. Na przyszły rok planowana jest kompleksowa modernizacja placu.

Po modernizacji na terenie targowiska pojawią się pawilony, boksy i stanowiska handlowe. Miejsca handlu częściowo będą zadaszone. Do tego czasu targowisko będzie funkcjonować bez zmian – dniami handlowymi pozostaną wtorek i piątek, a giełda staroci nadal będzie się odbywać w każdą drugą i ostatnią niedzielę, poza świątecznymi.

– Konsultujemy ze sprzedawcami przyszły kształt targowiska przy ul. Lipowej. Pytamy m.in. o zainteresowanie rozszerzeniem działalności targowiska na więcej dni handlowych. Mamy nadzieję, że w efekcie powstanie miejsce przyjazne i klientom i sprzedawcom, gdzie będzie można kupić świeże, ekologiczne towary wysokiej jakości, od bezpośredniego wytwórcy – mówi Tadeusz Mazur, dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Tymczasem na Koperniku

Trwają intensywne prace przy budowie targowiska na Koperniku. Obecnie prowadzone są prace ziemne, ale inwestycja ma być gotowa już pod koniec maja. Przypominamy, że budową zajmuje się konsorcjum firm Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski i P.H.U. PROFECTUS Sp. z o.o. Nowy plac targowy będzie zadaszony i podłączony do kanalizacji deszczowej odbierającej wody opadowe. Na odwodnionym i utwardzonym terenie o powierzchni niemal 780 m2, pomiędzy budynkami przy ul. Kopernika 45 oraz Centaura 23, powstanie 12 stanowisk, w tym 6 zadaszonych stalową konstrukcją. Teren zostanie wyłożony kostką brukową, przewidziano też nasadzenia – wokół zazielenią się drzewa, krzewy i trawa. Całość uzupełni system chodników. W części południowej przewidziano teren do zawracania dla pojazdów utrzymania czystości oraz dostawców towarów, miejsce na odpady oraz przenośną toaletę. W północnej części targowiska zaprojektowano strefę dojazdową dla istniejącego sklepu. Inwestycja o wartości niemal 458 tys. zł zostanie sfinansowana z budżetu miasta

Fot. Pixabay
źródło: www.gliwice.eu