WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.04.2021Szpital w Knurowie coraz bardziej przyjazny dla pacjenta

Powiat Gliwicki otrzymał kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To 1 mln zł na modernizację Izby Przyjęć wraz z wykonaniem podjazdu dla karetek pogotowia w Szpitalu w Knurowie.

–  Dzięki temu do końca przyszłego roku, kiedy to zaplanowane jest zakończenie tych prac,  dalszej poprawie ulegnie infrastruktura Szpitala w Knurowie – informuje starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zmodernizowaliśmy Pracownię Endoskopii, w marcu rozpoczęła się przebudowa Oddziału Chirurgii, a wczoraj dowiedzieliśmy się o przyznaniu Powiatowi Gliwickiemu przez rząd kolejnych środków – właśnie na realizację zadania „Modernizacja Izby Przyjęć wraz z wykonaniem podjazdu dla karetek pogotowia na potrzeby Szpitala w Knurowie” w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzięki temu  przedsięwzięciu nie tylko poprawi się estetyka budynku, ale przede wszystkim polepszy się standard obsługi pacjentów. Do tej pory karetki przywożące pacjentów musiały parkować w pewnym oddaleniu od Izby Przyjęć – po zakończeniu inwestycji będą mogły podjeżdżać pod same drzwi, a pacjenci będą korzystać z nowoczesnych, klimatyzowanych i wentylowanych pomieszczeń. Poprawi się również obsługa pacjentów ze szczególnymi potrzebami, zaplanowano bowiem system udogodnień ułatwiających samodzielne korzystanie z infrastruktury szpitalnej osobom mającym problemy z poruszaniem się oraz innymi niepełnosprawnościami. Duży zakres wszystkich zadań stanowią roboty związane z poprawą bezpieczeństwa w placówce, w szczególności zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Łącznie Powiat Gliwicki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 18 297 215 zł.

źródło:www.starostwo.gliwice.pl