WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.05.2021szpital-slaski-w-cieszynie-otworzyl-poradnie-psychologiczna-dla-dzieci-i-mlodziezy-terminy-zajete-na-poltora-miesiaca

Przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie otwarto poradnię psychologiczną dla dzieci i młodzieży. To pierwszy stopień na drodze do utworzenia kompleksu poradni i oddziału leczenia zaburzeń psychicznych u najmłodszych nad Olzą.

Według badań, około 20-tu % dzieci cierpi aktualnie na problemy natury psychicznej. Z Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Cieszynie można skorzystać bezpłatnie, a na wizytę nie potrzeba skierowania. Jest czynna 5 dni w tygodniu, w tym dwukrotnie do godziny 20.

- Będziemy przyjmować 400 wizyt w miesiącu. Na tyle pozwala kontrakt z NFZ. To kropla w morzu potrzeb - mówi dr Andrzej Kłoda, psychiatra i psychoterapeuta, szef Centrum Zdrowia Psychicznego przy cieszyńskim szpitalu:

Plik dźwiękowy: psych.mp3

Ale Szpital Śląski nie chce na tym poprzestać. Poradnia psychologiczna to pierwsza linia frontu. W pomieszczeniach dawnego oddziału dermatologii, w pawilonie pierwszym, wstępnej diagnozy i kwalifikacji dokonują psycholodzy, psychoterapeuci i terapeuta środowiskowy:

Plik dźwiękowy: psych1.mp3

Mówi dyrektor Czesław Płygawko zaznaczając, że jeszcze w tym roku Szpital Śląski w Cieszynie chce uruchomić poradnię psychiatryczną i dzienny oddział terapeutyczny dla dzieci i młodzieży.

W tej sprawie trwają negocjacje z NFZ w sprawie kontraktu i wymogów kadrowo-lokalowych. W ciągu pierwszych działania poradni rejestracja przeżywa oblężenie. Do połowy lipca nie ma już wolnych miejsc na wizyty.

 

 

Foto: Szpital Śląski w Cieszynie