WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.03.2021Świętochłowice: tunel przy ulicy... Tunelowej odzyska blask!

Już wkrótce przejście podziemne pod linią kolejową zostanie wyremontowane. Zostanie także zamontowany monitoring tak, aby to miejsce było bezpieczne i estetyczne.
 
Wiceprezydenci Sławomir Pośpiech i Adam Trzebinczyk spotkali się ze Zbigniewem Gawraczem, dyrektorem PKP PLK S.A. i przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych. Celem spotkania była dalsza przyszłość przejścia podziemnego pod linią kolejową łączącego ulice Tunelową i Hajduki oraz jego okolic.
 
Obecny stan techniczny i wizualny tunelu stanowi od lat źródło wielu skarg mieszkańców okolic.
 
W ramach współpracy już wkrótce PKP PLK wyremontuje cały tunel poprzez wyczyszczenie elewacji wewnętrznych oraz wiat wejściowych, wymianę oświetlenia i uzupełnienie ubytków w nawierzchni. Poprawione zostaną także schody, a całość zostanie odpowiednio zabezpieczona, tak aby gołębie nie powodowały dodatkowych utrudnień.
 
Po stronie miasta będzie zagospodarowanie terenu wokół wejść do tunelu oraz zamontowanie kamer, które zadbają o to by przejście podziemne już zawsze stanowiło miejsce bezpieczne i estetyczne.
– Cieszę się, że wspólnymi siłami już za niedługo spowodujemy, że to przejście podziemne nie będzie straszyć i odzyska swój dawny blask. Współpraca na linii Miasto Świętochłowice – PKP PLK stanowi dobry przykład tego, jak powinny ze sobą współdziałać samorząd i właściciel obiektu – mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.
 
Tunel ten stanowi ważny łącznik centrum miasta z Powiatowym Urzędem Pracy i Biblioteką, a także przyszłościowo z terenami rekreacyjnymi wokół stawu Kalina. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
 
Źródło: UM Świętochłowice