WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.07.2021Swastyki na bielskich zabytkach. Spokojnie, to tylko film! Ekipa serialu "Wojenne Dziewczyny" wakacyjną atrakcją dla bielszczan i turystów

Hitlerowskie flagi, godła i tablice na budynkach. Mieszkańcy Bielska-Białej przecierali oczy ze zdumnienia widząc, jak ekipa filmowa zamienia bielską starówkę w okupacyjną Warszawę. Na ulicach stolicy Podbeskidzia trwają zdjęcia do serialu „Wojenne Dziewczyny”.

- Wystarczyły dekoracje na fasadach budynków - scenografowie nie mieli wielu problemów z tym, zęby stolicę Podbeskidzia zamienić w okupowaną przez nazistów Warszawę - mówi reżyser Filip Zylber

Plik dźwiękowy: f%20zylber.mp3

 - Stanie po kilkanaście godzin w pełnym słońcu w kostiumach to niewątpliwie duże obciążenie, ale i przygoda – mówią odtwórcy głównych ról, Mateusz Rzeźniczak i Karolina Rzepa:

Plik dźwiękowy: f%202.mp3

Karolinie, która odtwarza rolę cichociemnej Magdy, kibicuje rodzina, również babcia, która pamięta czasy tuż po niemieckiej okupacji:

Plik dźwiękowy: f3.mp3

Zdjęcia na planie w Bielsku-Białej potrwają do soboty. W tym czasie przez plan filmowy przewinie się ponad stu statystów, a zdjęcia będą realizowane na placach i ulicach Bielska, które dla filmowców będą zamknięte. Wprowadzono objazdy, a bieżących utrudnieniach można dowiedzieć się ze stron Urzędu Miejskiego.

Sądząc z zainteresowania, jakie budzą wśród bielszczan i turystów, filmowcy są raczej wakacyjną atrakcją niż utrapieniem – mnóstwo osób przygląda się wydarzeniom na starówce i robi sobie zdjęcia w scenografii serialu.