WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.08.2021„Strefa B(ytom). Futurologia i ekologia” - nowa fabularna gra miejska

W sobotę, 28 sierpnia pod pałacem Tiele-Wincklerów rozpocznie się się fabularna gra miejska "Strefa B(ytom). Futurologia i ekologia”, przygotowana przez aktorów teatru „Lufcik na korbkę”. W programie wydarzenia są również m.in. warsztaty artystyczne.

W fabularnej grze miejskiej uczestnicy przeniosą się w przyszłość, do drugiej połowy XXI w. W wyniku niezbadanych dotąd anomalii, związanych z gwałtownymi zmianami klimatycznymi, niedoborami wody oraz pogorszeniem się warunków środowiskowych - na świecie pojawili się "zwierzoludzie", istoty będące skrzyżowaniem człowieka z różnymi gatunkami zwierząt. Wyobraźmy sobie teraz, że - zupełnie niechcący - odkryliśmy Strefę B. i znaleźliśmy pośród niej zwierzopodobnych mieszkańców! Czy będziemy mieć odwagę, aby udzielić im pomocy w razie potrzeby, nie zważając na ich wygląd i nieprzewidywalne zachowania? A może wspólnie uda nam się poprawić stan naszej planety? Fabularna gra miejska, która zapowiada się bardzo ciekawie, rozpocznie się w sobotę, 28 sierpnia o godz. 12. pod pałacem Tiele - Wincklerów i przebiegać będzie w Parku Ludowym oraz na terenie Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu.

Później na terenie schroniska Urszula Mazurowska z UleUli pokaże miejską pasiekę i opowie o życiu pszczół i innych zapylaczy. Uczestnicy zostaną także zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez artystkę Magdalenę Wesołowską. Prace uczestników, wykonywane akwarelami pod kierunkiem malarki, zostaną wykorzystane do wykonania zakładek cegiełek na rzecz schroniska - partnerem tej części wydarzenia jest Wydział Inżynierii Środowiska UM w Bytomiu, który także ufundował dla uczestników podarunki. Będzie także możliwość do działań na rzecz schroniska, m.in. zabrania na spacer podopiecznych schroniska.

Udział w wydarzeniu, które jest finansowane ze środków Gminy Bytom, jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy do 25 sierpnia. Szczegóły na stronach Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

 

Źródło: UM w Bytomiu