WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.01.2021Spacerowicze się cieszą, kierowcy juz mniej. Plac Wojska Polskiego w Bielsku przestanie być parkingiem

Plac Wojska Polskiego w Bielsku, jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc, zmieni się nie do poznania. Zadowoleni będą spacerowicze, bo szary bruk będzie tonąć w zieleni, kierowcy – już mniej, bo zniknie kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Chociaż Bielski magistrat dopiero ogłosił konkurs na projekt architektoniczny, wygląda na to że urzędnicy mają dosyć sprecyzowaną wizję, jak Plac ma wyglądać po nowemu.

- Przede wszystkim, zupełnie zmieni swoje przeznaczenie; do tej pory był popularnym parkingiem - mówi Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg w Bielsku:

Plik dźwiękowy: plwp.mp3

MZD wybuduje nowy, wielopoziomowy parking przy Beskidzkim Centrum Onkologii, oddalony około 800. metrów od Placu, którego zniszczona płyta zostanie wybrukowana kostką, przyjazną dla pań w szpilkach.
Dwa szpalery drzew i ławeczek będą otaczały fontannę i środkową część, przeznaczoną na kiermasze, a nawet koncerty. Przypominać o tym będzie pierwszy na Podbeskidziu, ogólnodostępny… fortepian. Po bokach Placu, wzdłuż kamienic, restauratorzy będą mogli wystawiać letnie ogródki.

Ale do tego jeszcze daleko. Większość prac ma być realizowana w przyszłym roku. W roku bieżącym, Miejski Zarząd Dróg chce przede wszystkim uporządkować Plac i przygotować go pod przebudowę.

Jeżeli przetargi przebiegną pomyślnie, pierwsze prace ruszą w czerwcu.

 

 

 

Foto: Paweł Sowa/UMBB; wikipedia