WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.03.2021Sosnowiec żłobkami stoi!

Od kilku lat Sosnowiec stale zwiększa liczbę miejsc w żłobku miejskim. Niemal rok temu został otwarty najprawdopodobniej największy w województwie śląskim odział przy ulicy Suchej. Teraz kończy się budowa kolejnego oddziału, a to nie koniec...
 
Pod koniec 2020 roku Sosnowiec ponownie znalazł się na liście miast, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”. Tym razem to kwota 750 tys. zł., która pozwoli na utworzenie zupełnie nowego oddziału żłobka miejskiego przy ulicy Piłsudskiego, w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. W nowym oddziale opiekę znajdzie 25 dzieci. Modernizacja skrzydła budynku będzie kosztowała 1,1 mln zł, a prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku, by oddział mógł ruszyć od stycznia 2022 roku.
 
Przypomnijmy, że niemal rok temu w Sosnowcu został uruchomiony jeden z największych w województwie oddział żłobka przy ulicy Suchej. Opieką objętych jest setka maluchów. Całkowity koszt modernizacji budynku, wraz z wyposażeniem, wyniósł 4,5 mln zł. Otrzymane w ostatnim rozdaniu środki z „Maluch+” pozwolą na utworzenie kolejnej, dwudziestoosobowej grupy.
 
Na ukończeniu są prace budowlane związane z adaptacją pomieszczeń w budynku szkoły podstawowej w Maczkach przy ulicy Skwerowej. Placówka, która ruszy w maju, będzie mogła przyjąć blisko 60 dzieci. Koszt wszystkich prac zamknie się w kwocie 2,2 mln zł.
 
Na koniec 2015 roku żłobek miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W tej chwili, wliczając siedem oddziałów Żłobka Miejskiego oraz dwa Kluby Dziecięce, miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu ósmego oddziału w Maczkach, liczba ta wzrośnie do 538. Przyszły rok to kolejne 25 miejsc w dziewiątym oddziale przy ul Piłsudskiego i dodatkowych 20 miejsc przy ulicy Suchej. Podsumowując, Żłobek Miejski będzie pełnił opiekę nad 583 dziećmi.
 
Warto również pamiętać, że miasto od wielu lat wspiera pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych na terenie Sosnowca, dopłacając 500 zł do pobytu blisko 600 dzieci. Takie wsparcie pozwoliło na utworzenie kilku niepublicznych placówek sprawujących opiekę nad najmłodszymi sosnowiczanami.
- Wliczając środki z budżetu miasta oraz dotację z programu „Maluch+”, w latach 2016-2021, na modernizację budynków oraz wyposażenie nowych oddziałów Żłobka Miejskiego wydamy około 15 milionów złotych – podsumowuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Źródło: UM Sosnowiec