WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.03.2021Sosnowiec: SmogoBus rusza w trasę. To promocja programu "STOP Smog"!

Po raz pierwszy na ulicach Sosnowca pojawi się w piątek 5 marca.
 
To oznacza, że rusza promocja nowego programu Stop Smog, z którego na wymianę pieca oraz docieplenie budynku można pozyskać nawet 53 tysiące złotych, przy zaledwie 5-procentowym wkładzie własnym.
 
Hybrydowy autobus odwiedzi te części miasta, w których domy jednorodzinne stanowią najpopularniejszą zabudowę, a także te miejsca, gdzie problem smogu jest największy.
 
Pierwszy kurs SmogoBusa prowadzi do Porąbki, przed dawny Dom Gromadzki przy ul. Zagórskiej 3. Tam autobus z urzędnikami będzie czekał na mieszkańców od godz. 12 do 17. Pracownicy Wydziału Ekologii sosnowieckiego magistratu odpowiedzą na wszystkie pytania związane z dotacjami, a także pomogą wypełnić wniosek.
 
Przed wyjazdem w trasę SmogoBusa, do mieszkańców domów jednorodzinnych na terenie całego miasta trafiło 10 tysięcy ulotek z niezwykle istotnymi informacjami. Specjalny informator zawiera wiadomości o możliwych do pozyskania dofinansowaniach na wymianę starego pieca.
– Mieszkańcy mają z czego wybierać. Po raz pierwszy będą mogli skorzystać z programu „Stop Smog”, nadal działa miejski program dofinansowujący wymianę pieca oraz program „Czyste powietrze” – podkreśla Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.
 
Nowością jest także specjalny punkt programu Stop Smog, który powstał w budynku Urzędu Miejskiego przy alei Zwycięstwa 20.
– Jeśli mieszkańcy nie znajdą czasu by odwiedzić nasz SmogoBus, to zapraszamy do punktu stacjonarnego, który jest otwarty w każdy poniedziałek od godziny 14 do 18 – mówi prezydent Zastrzeżyński.
 
Program „Stop Smog” adresowany jest do najmniej zamożnych mieszkańców Sosnowca. Można w ten sposób pozyskać nawet 53 tys. zł. własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku przy zaledwie 5-procentowym wkładzie. Ważnym kryterium jest dochód, który w gospodarstwie wielorodzinnym nie może przekroczyć kwoty 1564 zł w rozbiciu na jedną osobę. W przypadku jednoosobowego gospodarstwa nie może przekraczać 2189 zł.
 
Gdzie i kiedy pojawi się SmogoBus?
  • 5 marca (piątek) – Porąbka Dom Gromadzki (ul. Zagórska 3)
  • 12 marca (piątek) – Klimontów (ul. Hubala-Dobrzańskiego 99 - parking naprzeciwko basenu)
  • 19 marca (piątek) – Ostrowy Górnicze, przy Szkole Podstawowej nr 33 (ul. Starzyńskiego 41)
  • 26 marca (piątek) – Maczki. Przy Szkole Podstawowej nr 37 (ul. Skwerowa 21)
  • 9 kwietnia (piątek) – Stary Sosnowiec, przy Szkole Podstawowej nr SP 27 (ul. Grabowa 2)
  • 16 kwietnia (piątek) – Jęzor, przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Zawodzie 34).
 
We wszystkich miejscach SmogoBus będzie dostępny w godz. 12.00-17.00.
 
Źródło: UM Sosnowiec
Fot.: przykładowe