WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.07.2021Sosnowiec: Ruszyła akcja proszczepienna! Przy okazji można się spisać!

W trasę wyjechał „SZCZEPanek”. To autobus, w którym można się zaszczepić i... spisać. Pojazd jest klimatyzowany, a w pierwszym tygodniu odwiedzi Zagórze, Kazimierz Górniczy, Śródmieście oraz Środulę.
 
Szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson będą wykonywane przez personel medyczny Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. 
– Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego autobusu. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a formalności są praktycznie żadne – zachęca Katarzyna Dulęba z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.
 
Na wszystkich, którzy zdecydują się zaszczepić, czeka niespodzianka: każdy otrzyma sadzonkę mięty lub magi włoskie do wyboru. Pierwsi chętni zaszczepili się we wtorek, tuż po godzinie 11.00.
 
- Mimo, że możemy się pochwalić jednym z najlepszych w województwie śląskim wyników, jeśli chodzi o procent wyszczepionych mieszkańców, to cały czas zachęcamy naszych mieszkańców. W naszym mieście mamy ponad 103 tysiące osób w pełni zaszczepionych, co daje 52,1% – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
„SZCZEPanek” będzie działał przez siedem godzin od 11.00 do 18.00. 
- Dodatkowo w autobusie będzie funkcjonował punkt Narodowego Spisu Powszechnego, a pracownicy urzędu chętnie pomogą wszystkim zainteresowanym w spisaniu się – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta.
 
Źródło: UM Sosnowiec
Fot.: Radio FEST