WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.04.2021Sosnowiec: rusza kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej! Uwaga na utrudnienia!

We wtorek, 13.04.2021 r. na dobre rozkręcą się prace przy przebudowie kolejnej części ulicy Ostrogórskiej. To wiąże się z utrudnieniami już na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.
 
Prace ruszają na prawym pasie, zaraz za rondem, w kierunku ulicy Zegadłowicza. Utrudnienia polegające na zawężeniu drogi są związane z demontażem krawężnika i budową kanalizacji deszczowej. W miarę postępowania prac, konieczne będą dalsze zawężenia aż do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza.
 
W związku z tym wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ulicy Małachowskiego, tuż przed Rondem Zagłębia Dąbrowskiego.
 
To już trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części obejmuje: nową jezdnię, chodnik, drogę rowerową, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy w październiku.
 
Koszt prac to 7,36 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
We wcześniejszych etapach wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Tam pojawiły się nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi.
 
Źródło: UM Sosnowiec