WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.05.2021Sosnowiec: remont wiaduktu na ul. Mikołajczyka to nie wszystko!

Nie tylko wiadukt na Mikołajczyka zostanie wyremontowany. Teraz do tego dochodzi jeszcze sama ulica, która zostanie przebudowana.
 
Poznaliśmy już firmy, które chcą przebudować ulicę Mikołajczyka. 
- To kolejna ulica w naszym mieście, która zostanie odmieniona. Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.
 
W przetargu trzy firmy, które wyceniły roboty od prawie 900 tysięcy do 1,7 mln złotych. Tradycyjnie, teraz przychodzi czas na sprawdzenie ofert. Po podpisaniu umowy, wygrana firma będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie prac.
 
Co zmieni się na Mikołajczyka?
- Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone - dodaje wiceprezydent, Jeremiasz Świerzawski. 
 
Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też "aktywne" znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.
- Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje wiceprezydent Świerzawski.
 
Warto także pamiętać, że za ponad 1,7 mln złotych firma Ambet wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień, wymianę nawierzchni chodników itp.
 
Źródło: UM Sosnowiec