WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.09.2021Sosnowiec: projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego po ocenie!

Ostatnie dni to intensywny czas pracy nad zgłoszonymi przez mieszkańców projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Już teraz autorzy mogą się dowiedzieć jak ich pomysły zostały ocenione i z jakimi kwotami będą startować do głosowania.
 
W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos znajduje się w strefie Pogoń – 8. W strefie ogólnomiejskiej można oddać głos na jeden z 14 projektów.
 
Wśród zgłoszonych propozycji możemy wymienić remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe.
 
Pojawiły się zadania dotyczące modernizacji boisk oraz placów zabaw na terenie placówek oświatowych. W tegorocznej edycji dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się również projekty zielone: skwery, zieleńce oraz nasadzenia.
 
W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów.
 
Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2022 roku zadecydują mieszkańcy w głosowaniu.
– Cieszę się, że w kilku przypadkach udało nam się namówić sosnowiczan na połączenie sił i zgłoszenie jednego, wspólnego projektu – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Przypominamy, że autorzy projektów mają 7 dni na odwołanie się od decyzji Zespołu Konsultacyjnego ds. Budżetu Obywatelskiego. Termin mija 27 września.
 
Piknik Obywatelski
 
Już w niedzielę, 3 października w Parku Sieleckim w godzinach od 15.00 do 18.00 rusza Piknik Obywatelski czyli wydarzenie podczas, którego mieszkańcy będą mogli się zapoznać z tegorocznymi projektami.
 
Po zeszłorocznym pikniku w formie online wracamy do spotkania w terenie. Autorzy będą mieli szansę zaprezentować mieszkańcom swoje pomysły i przekonać do oddania głosów na nie.
 
Dodatkowo najmłodsi będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji.
 
Głosowanie odbędzie się w tym roku w dniach od 8 do 18 października.
 
Głosować będzie można tylko w formie elektronicznej na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl. Jak co roku, swoje dwa głosy (jeden na strefę rejonową, jeden na strefę ogólnomiejską) będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku.
 
Już w najbliższych dniach ruszy kampania informacyjna, a szczegółowe informacje dotyczące głosowania pojawią się m.in. w większości sosnowieckich bloków.
 
Źródło: UM Sosnowiec