WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.03.2021Sosnowiec: początek remontu ulicy Piłsudskiego. Będą utrudnienia dla kierowców!

We wtorek, 2 marca rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego na pasie w kierunku centrum Sosnowca. To kontynuacja prac z 2019 roku. Wtedy Tramwaje Śląskie za 1,7 mln zł wyremontowały nitkę prowadzącą od centrum Sosnowca w stronę Milowic.
 
Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami. Drugi etap remontu ul. Piłsudskiego będzie kosztować blisko 1 mln zł.
 
Pierwsze prace będą polegały na wymianie zewnętrznych krawężników i stabilizacji podłoża drogi.
– Z tego ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Kresową do ronda im. Władysława Bartoszewskiego będzie się odbywał lewym pasem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.
 
Zakres prac całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.
- Tam, gdzie będzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – dodaje rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.
 
Źródło: UM Sosnowiec